Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Východní Asie. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Východní Asie

Východní Asie - státní vlajky zemí a symboly států

V této kategorii se nacházejí vlajky východoasijských států. Mezi nejvýznamnější z nich můžeme určitě zařadit čínskou vlajku.

Východní Asie zabírá skoro třetinu asijského kontinentu a žije zde pětina obyvatel Země. Oblast patří k nejzalidněnějším místům na světě. Tradičně je označována také jako Dálný východ. K Východní Asii se řadí 6 států, další k ní patří spíše z hlediska společné kultury. Náboženství je ovlivněno Čínou, převládají konfucianizmus, buddhizmus a taoizmus. Země s rychlým hospodářským růstem jsou nazývány asijskými tygry nebo draky.

  • 1

Jižní Korea je zemí hor, vodopádů, ostrovů, ale i kosmopolitních měst. Je jednou z nejhustěji osídlených zemí světa. Je největším producentem mořských řas. Patří k nejklidnějším a nejbezpečnějším státům světa. Státní vlajka má i svůj název, Taegukki. V rozích má umístěny taoistické symboly – trigramy – představující oheň, zem, vodu a nebe a obrázek červenomodrého jinu a jangu, symbolů světla a temnoty.

Tibet je název země rozkládající se na náhorní plošině ve výši 4500m. Proto bývá tento stát nazýván střechou světa. Vládcem Tibetu je dalajláma, stát vyhlásil svou nezávislost, kterou však neuznala Čína. Státní vlajka Tibetu je v Číně zakázaná. Jejím základem je bílá hora se zářícím slunce, symbol Tibetu a svobody. Šest červených pásů představuje původní kmeny. V popředí stojí dva sněžní lvi s drahokamy, které představují Buddhu a správné chování. Lemování je symbolem Buddhova učení.

Čína je třetí největší zemí a nejlidnatější zemí na světě. Na jejím území se nachází nejvyšší hora světa Mount Everest. Civilizace Číny je jedinečná, protože její vývoj nikdy nebyl narušen a probíhal izolovaně od cizích vlivů. Státní vlajka Číny se inspirovala sovětskou vlajkou, na červeném pozadí jsou obrázky velké žluté hvězdy a čtyř menších, které vyjadřují jednotu lidu a programu a představují jednotlivé sociální skupiny.

Klíčová slova: Východní Asie, obrázky vlaječek, wallpaper, jaderná energetika, tapeta, ekonomika, k tisku, kontinet, vlajka, demografie, vlaječka, Obrázky vlaječky zemí, obrázek, silnice, vexilologie, letiště, na web, export, k vytištění, země světa, prapor, národní