Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Střední Asie. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Střední Asie

Střední Asie - státní vlajky zemí a symboly států

V této kategorii jsou uvedeny země Střední Asie. Do ní můžeme zařadit země bývalého SSSR - Rusko, Kazachstán nebo Turkmenistán. Vzpomněli byste si na jejich vlajky? Ke každé zemi jsou uvedeny základní demografické údaje jako počet obyvatel, rozloha apod.

Střední Asie nemá geograficky přesně vytyčené hranice. Je sem řazeno pět států – bývalých sovětských republik nebo částí - a tři další státy se přiřazují z kulturního hlediska. Již od prvopočátku se zde střetávaly rozdílné kultury i národy. Nejstarší civilizace vznikaly již v neolitu. Mezi různými náboženstvími je nejrozšířenější islám. Obyvatelé Střední Asie jsou potomci turkotatarských a mongolských nájezdníků.

  • 1

Turkmenistán je země poměrně bohatá na přírodní zdroje, jako je zemní plyn a ropa, povrch je však tvořen převážně pouštěmi a stepmi. Na většině území se rozkládá poušť Karakum. Státní vlajka Turkmenistánu je zelená, U stěžně je umístěn kobercový vzor, v horní části je půlměsíc s pěti hvězdami v bílé barvě. Jedná se o nejsložitější vlajkový vzor na světě. Kobercový motiv je symbolem tradiční výroby, hvězdy a vzory zastupují provincie a skupiny obyvatel. Půlměsíc symbolizuje muslimskou víru a zelená barva islám.

Kyrgystán je země s obrovskými vodními zdroji. Je však současně státem, který je celosvětově nejvzdálenější od moře. Vlastní rozsáhlou síť vodních elektráren a vyrobenou energii vyváží. Je však jedním z hospodářsky nejslabších států bývalého Sovětského svazu. Jako v jediné zemi světa je v něm současně umístěna ruská i americká vojenská základna. Státní vlajku Kyrgyzstánu tvoří červený základ, v horní části se nachází obrázek vršku jurty ve slunci s paprsky. Červená je symbolem odvahy, paprsky jsou kmeny, slunce klid a bohatství a jurta domov.

Kazachstán je součástí Jižní Asie pouze částečně. Tento stát je největším světovým producentem uranu – má až 21% světových zásob této suroviny. Jeho území tvoří pouště a polopouště, je zde však velké množství jezer. Jezero Balchaš je unikátním přírodním jevem, je napůl slané a napůl sladké. Státní vlajka je modrá, je na ní umístěn obrázek stepního orla, slunce a národního ornamentu.

Klíčová slova: Střední Asie, přístavy, obrázky, porodnost, použití, Státní vlajky všech států, tapeta, národní, ke stažení, kojenecká úmrtnost, k vytisknutí, železnice, ikona na web, Všechny země světa, png, internetové domény, prapory, velikost populace, vlaječky, Světové země, obrázek, demografie