Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Svatý Kryštof a Nevis | Střední Amerika | Vlajka Svatého Kryštofa a Nevise | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka Svatého Kryštofa a Nevise státu Svatý Kryštof a Nevis - Střední Amerika

Vlajka Svatého Kryštofa a Nevise

Vlajka Svatého Kryštofa a Nevise | Obrázek státní vlajky státu (země) Svatý Kryštof a Nevis
Flag of Saint Kitts and Nevis | Flagge von Saint Kitts und Nevis | Bandera de San Cristóbal y Nevis

Webovou stránku s Vlajka Svatého Kryštofa a Nevise můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x59

Vlajka Svatého Kryštofa a Nevise

Ikona 32x21

Vlajka Svatého Kryštofa a NeviseInformace o zemi Svatý Kryštof a Nevis

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Svatý Kryštof a Nevis (anglicky Saint Kitts and Nevis) leží v místě/kontinentě Střední Amerika. Svatý Kryštof a Nevis má rozlohu 261 km2 a 50 726 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 1 156 m.n.m. a jmenuje se Mount Liamuiga. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Karibské moře. Státním zřízením je republika, členská země Commonwealthu a dnem nezávislosti je 19. září 1983. Hlavním městem je Basseterre. Svatý Kryštof a Nevis má mezinárodní zkratku SC.

Svatý Kryštof a Nevis - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 886 200 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 15 800 $. HDP roste tempem -2.00 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 3.80 % ročně. Svatý Kryštof a Nevis má 18 170 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 50 726 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 4.50 %. Svatý Kryštof a Nevis vydává 6.00 % HDP na zdravotnictví .Veřejný dluh země je ve výši 200.00 % HDP. Celková výše zahraničního dluhu činí 199 100 000 USD.

Svatý Kryštof a Nevis - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Svatý Kryštof a Nevis má 50 726 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 0.81 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 13.90. Každá matka má průměrně 1.79 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 9.43 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 74.84 let. Úmrtnost je 7.08 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Svatý Kryštof a Nevis - doprava a telekomunikace

Svatý Kryštof a Nevis má 383 km silnic, 50 km železničních tratí a 2 letišť. Je zde registrováno 152 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Svatý Kryštof a Nevis je 84 600. Počet aktivních pevných telefonních linek je 20 600. Svatý Kryštof a Nevis má 17 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 52 internetových přípojek. Svatý Kryštof a Nevis má přiřazenu doménu prvního řádu .kn.

Svatý Kryštof a Nevis - energetika

Svatý Kryštof a Nevis ročně spotřebuje 125 600 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 135 000 000 kWh v elektrárnách o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 22 000 kW. Svatý Kryštof a Nevis exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok Energetický mix výroby elektrické energie je následující: fosilní paliva: 100 %, jaderná energie: 0 %, obnovitelné zdroje: 0.0 %, vodní elektrárny: 0.0 %.

Klíčová slova: seznam, národ, prapor, silnice, použití, Přehled státních praporů, wallpaper, Národní prapor, k vytisknutí, veřejný dluh, svg, obrázky vlaječek, Střední Amerika, přístavy, vlaječky, Seznam státních vlajek, rozměry, Světové země, na web, národní, tapeta, Státní vlajky všech států, zdarma, hlavní město, k tisku, Státy, zástavy, kontinet, png, porodnost

Těší nás váš zájem o státní vlajky, o symboly zemí světa (prapory, vlaječky). Jejich znalost se vám bude hodit nejen při cestování (dovolené), ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Všechny vyobrazené vlajky je možné zadarmo stáhnout a uložit v rozlišeních vhodných do článků, letáků, knih nebo pro použití na webových stránkách. Html kódy u ikonek jsou určeny k vložení na vaše www stránky (např. na blog), kde zobrazí vlajku bez potřeby stahování a nahrávání obrázku na webový server. Uvedené informace jsou bez záruky, mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít informace na webovkách projektu Wikipedia, kde by měly být aktuální údaje.