Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Střední Amerika. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Střední Amerika

Střední Amerika - státní vlajky zemí a symboly států

V této kategorii můžete nalézt vlajky středoamerických států - vlajky zemí Střední Ameriky.

Střední Amerika je část amerického kontinentu skládající se ze sedmi států. Pro tuto oblast je typická sopečná činnost a častá zemětřesení. Obyvatelstvo žije především na pobřeží Pacifiku, nejrozšířenějším jazykem je španělština. Země Střední Ameriky se potýkají s vážnými ekologickými problémy a chudobou. Na území jednotlivých států se nachází mnoho cenných památek z předkolumbovské éry i doby koloniální nadvlády Španělů.

Nikaragua je považována za zemi s mnoha tajemstvími a sedmi stále aktivními sopkami. Patří k nejchudším latinskoamerickým státům, v hospodářství převažuje zemědělství, významný je vývoz zlata. Vlajka země je složena dvou modrých a jednoho bílého pruhu. Zajímavý je zvláště obrázek státního znaku. Ten má trojúhelníkový tvar, nacházejí se v něm vulkány, duha, bílé louče a čapka svobody.

Panama je země proslulá důležitým průplavem mezi tichým a Atlantským oceánem. Patří k bohatším zemím Latinské Ameriky, jako jeden z mála států světa nemá stálou armádu. Panama je proslulá loďařstvím, má nízké registrační poplatky a proto pod její vlajkou plují i Lodě z jiných zemí. Panamskou státní vlajku navrhl prezident Guerro. Má čtyři pole v modré, červené a bílé barvě. Na bílém pozadí jsou v polích umístěné obrázky hvězd, bílá je symbolem míru.

Belize je stát malý rozlohou, ale významný historií. Původní část mayské říše v průběhu času ovládaly jiné státy a mocnosti, nezávislou se země stala až v roce 1981. Pobřeží státu je přitažlivé pro bohaté korálové útesy a mnoho písečných ostrůvků. Tato nejméně lidnatá země Střední Ameriky žije z turistického ruchu. Státní vlajka je tvořena modrým listem, červenými pruhy a uprostřed umístěným obrázkem státního znaku. Nad stuhou s nápisem stojí dvě postavy dělníků se sekerou a veslem.

Klíčová slova: praporky, věk dožití, vexilologie, informace, seznam, hrubý domácí produkt, prapor, rozloha, na web, zdravotnictví, k vytištění, obnovitelné zdroje, tapeta, přístavy, wallpaper, kontinet, k vytisknutí, HDP, k tisku, letiště, prapory, kojenecká úmrtnost