Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Severní Amerika. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Severní Amerika

Severní Amerika - státní vlajky zemí a symboly států

V této kategorii jsou vlajky severoamerických států. Nejznámější z nich jsou bezesporu Spojené státy americké se svým Kapitolem následované Kanadou.

  • 1

Severní Amerika je třetím největším světadílem a čtvrtým nejlidnatějším. Patří k ní i Grónsko, největší ostrov na světě. Skládá se z 23 států a 21 závislých území. Nejlidnatější zemí Severní Ameriky jsou USA, zde je také nejvíce metropolitních oblastí a největší zlom zemské kůry. Zabírá cca 5% celkového povrchu planety. Většina obyvatel Severní Ameriky hovoří anglicky, španělsky nebo francouzsky. Jedná se o mnohonárodní oblast, žijí zde například běloši, černoši, míšenci, indiáni a také Číňané.

Kanada s rozlohou téměř 10 milionů kilometrů čtverečních je druhou největší zemí světa. Jedná se o stát se dvěma oficiálními jazyky, angličtinou a francouzštinou. Kanada je technicky velmi vyspělá a má obrovské přírodní i nerostné zdroje. Nachází se zde největší sladkovodní jezero - Velká kanadská jezera - a nejznámější vodopády na světě, Niagarské vodopády. Vlajce Kanady se říká vlajka javorového listu, je červená a veprostřed má v bílém pruhu právě zmiňovaný obrázek javorového listu. Barvy červená a bílá jsou národními barvami.

USA je republika složená z 50 států a má jedno federální území, kde se nachází hlavní město a sídlo prezidenta s Kongresem a Nejvyšším soudem. K USA patří také 14 území v zámoří. Původní obyvatelé byli Indiáni a Eskymáci, současné obyvatelstvo je velice různorodé. Rozmanité geografické členění a extrémní podnební podmínky jsou příčinou častých přírodních katastrof. Pro USA jsou typické říční veletoky jako Mississippi nebo Missouri a další. Ve Spojených státech se nachází nejzasněženější místo na Zemi, vyhaslá sopka Mount Rainier, nejnehostinnější místo světa a nejnižší místo Ameriky Údolí smrti i jezero s nejdelším názvem o 46 písmenech.

Klíčová slova: použití, Státní prapory zemí, k vytištění, hrubý domácí produkt, k vytisknutí, počet obyvatel, k tisku, zdravotnictví, obrázky, letiště, ke stažení, věk dožití, vlaječka, Afrika, na web, HDP, prapor, Světové země, svg, energetika, přehled, import