Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Severní Amerika. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Severní Amerika

Severní Amerika - státní vlajky zemí a symboly států

V této kategorii jsou vlajky severoamerických států. Nejznámější z nich jsou bezesporu Spojené státy americké se svým Kapitolem následované Kanadou.

  • 1

Severní Amerika je třetím největším světadílem a čtvrtým nejlidnatějším. Patří k ní i Grónsko, největší ostrov na světě. Skládá se z 23 států a 21 závislých území. Nejlidnatější zemí Severní Ameriky jsou USA, zde je také nejvíce metropolitních oblastí a největší zlom zemské kůry. Zabírá cca 5% celkového povrchu planety. Většina obyvatel Severní Ameriky hovoří anglicky, španělsky nebo francouzsky. Jedná se o mnohonárodní oblast, žijí zde například běloši, černoši, míšenci, indiáni a také Číňané.

Kanada s rozlohou téměř 10 milionů kilometrů čtverečních je druhou největší zemí světa. Jedná se o stát se dvěma oficiálními jazyky, angličtinou a francouzštinou. Kanada je technicky velmi vyspělá a má obrovské přírodní i nerostné zdroje. Nachází se zde největší sladkovodní jezero - Velká kanadská jezera - a nejznámější vodopády na světě, Niagarské vodopády. Vlajce Kanady se říká vlajka javorového listu, je červená a veprostřed má v bílém pruhu právě zmiňovaný obrázek javorového listu. Barvy červená a bílá jsou národními barvami.

USA je republika složená z 50 států a má jedno federální území, kde se nachází hlavní město a sídlo prezidenta s Kongresem a Nejvyšším soudem. K USA patří také 14 území v zámoří. Původní obyvatelé byli Indiáni a Eskymáci, současné obyvatelstvo je velice různorodé. Rozmanité geografické členění a extrémní podnební podmínky jsou příčinou častých přírodních katastrof. Pro USA jsou typické říční veletoky jako Mississippi nebo Missouri a další. Ve Spojených státech se nachází nejzasněženější místo na Zemi, vyhaslá sopka Mount Rainier, nejnehostinnější místo světa a nejnižší místo Ameriky Údolí smrti i jezero s nejdelším názvem o 46 písmenech.

Klíčová slova: rozměry, obnovitelné zdroje, zdarma, státy, png, fosilní paliva, praporky, Státní prapory zemí, použití, přístavy, Severní Amerika, kojenecká úmrtnost, vlaječky, měna, zástavy, kontinet, vexilologie, HDP, ke stažení, nejvyšší bod, na web, mezinárodní kód