Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Mikronésie, Federativní státy | Oceánie | Mikronéská vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Mikronéská vlajka státu Mikronésie, Federativní státy - Oceánie

Mikronéská vlajka

Mikronéská vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Mikronésie, Federativní státy
Flag of Micronesia, Federated States of | Flagge von Mikronesien, Föderierte Staaten von | Bandera de Micronesia, Estados Federados de

Tuto vlajku (Mikronéská vlajka) můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x46

Mikronéská vlajka

Ikona 32x17

Mikronéská vlajkaInformace o zemi Mikronésie, Federativní státy

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Mikronésie, Federativní státy (anglicky Micronesia, Federated States of) leží v místě/kontinentě Oceánie. Mikronésie, Federativní státy má rozlohu 702 km2 a 106 487 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 791 m.n.m. a jmenuje se Dolohmwar (Totolom). Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Tichý oceán. Státním zřízením je spolková republika a dnem nezávislosti je 3. listopad 1986. Hlavním městem je Palikir. Mikronésie, Federativní státy má mezinárodní zkratku FM.

Mikronésie, Federativní státy - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 238 100 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 2 200 $. HDP roste tempem 0.30 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 2.20 % ročně. Mikronésie, Federativní státy má 16 360 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 106 487 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 22.00 %. Mikronésie, Federativní státy vydává 3.90 % HDP na zdravotnictví .Celková výše zahraničního dluhu činí 60 800 000 USD.

Mikronésie, Federativní státy - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Mikronésie, Federativní státy má 106 487 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši -0.34 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 21.85. Každá matka má průměrně 2.68 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 23.51 a úmrtnost matek 100.00 zemřelých na 100 000 porodů. Průměrný předpokládaný věk dožití činí 71.80 let. Úmrtnost je 4.31 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Mikronésie, Federativní státy - doprava a telekomunikace

Mikronésie, Federativní státy má 240 km silnic a 6 letišť. Je zde registrováno 3 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Mikronésie, Federativní státy je 27 500. Počet aktivních pevných telefonních linek je 8 500. Mikronésie, Federativní státy má 17 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 4 638 internetových přípojek. Mikronésie, Federativní státy má přiřazenu doménu prvního řádu .fm.

Mikronésie, Federativní státy - energetika

Mikronésie, Federativní státy ročně spotřebuje 178 600 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 192 000 000 kWh .Mikronésie, Federativní státy exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok.

Klíčová slova: Mikronésie, Federativní státy, velikost populace, zástavy, zdravotnictví, seznam, Státní vlajka, vlaječky, prapory, na web, elektrická energie, vexilologie, státní zřízení, tapeta, Státní symboly, vlaječka, Národní prapor, wallpaper, informace, Oceánie, nejvyšší bod, Mikronésie, Federativní státy, železnice, k vytisknutí, kojenecká úmrtnost, rozměry, průplavy, ikona na web, nejnižší bod, ke stažení, hlavní město, obrázek, měna

Jsme potěšeni, vaším zájmem o státní vlajky, státní symboly zemí a jejich prapory, vlaječky. Jedná se o znalosti, které se vám můžou hodit při cestování do ciziny, při zahraniční dovolené, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Všechny obrázky vlajek je možné zadarmo uložit v několika různých rozlišeních vhodných jak pro dokumenty (Excel, Word, Powerpoint, Libre Office), tak jako favicon na webové stránky atd. Pomocí uvedených html kódů lze malé vlaječky vložit přímo na webové stránky nebo blog. Uvedené informace jsou bez záruky. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace na české Wikipedii, kde by měly být aktuální údaje.