Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Mikronésie, Federativní státy | Oceánie | Mikronéská vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Mikronéská vlajka státu Mikronésie, Federativní státy - Oceánie

Mikronéská vlajka

Mikronéská vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Mikronésie, Federativní státy
Flag of Micronesia, Federated States of | Flagge von Mikronesien, Föderierte Staaten von | Bandera de Micronesia, Estados Federados de

Webovou stránku s Mikronéská vlajka můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x46

Mikronéská vlajka

Ikona 32x17

Mikronéská vlajkaInformace o zemi Mikronésie, Federativní státy

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Mikronésie, Federativní státy (anglicky Micronesia, Federated States of) leží v místě/kontinentě Oceánie. Mikronésie, Federativní státy má rozlohu 702 km2 a 106 487 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 791 m.n.m. a jmenuje se Dolohmwar (Totolom). Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Tichý oceán. Státním zřízením je spolková republika a dnem nezávislosti je 3. listopad 1986. Hlavním městem je Palikir. Mikronésie, Federativní státy má mezinárodní zkratku FM.

Mikronésie, Federativní státy - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 238 100 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 2 200 $. HDP roste tempem 0.30 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 2.20 % ročně. Mikronésie, Federativní státy má 16 360 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 106 487 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 22.00 %. Mikronésie, Federativní státy vydává 3.90 % HDP na zdravotnictví .Celková výše zahraničního dluhu činí 60 800 000 USD.

Mikronésie, Federativní státy - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Mikronésie, Federativní státy má 106 487 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši -0.34 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 21.85. Každá matka má průměrně 2.68 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 23.51 a úmrtnost matek 100.00 zemřelých na 100 000 porodů. Průměrný předpokládaný věk dožití činí 71.80 let. Úmrtnost je 4.31 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Mikronésie, Federativní státy - doprava a telekomunikace

Mikronésie, Federativní státy má 240 km silnic a 6 letišť. Je zde registrováno 3 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Mikronésie, Federativní státy je 27 500. Počet aktivních pevných telefonních linek je 8 500. Mikronésie, Federativní státy má 17 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 4 638 internetových přípojek. Mikronésie, Federativní státy má přiřazenu doménu prvního řádu .fm.

Mikronésie, Federativní státy - energetika

Mikronésie, Federativní státy ročně spotřebuje 178 600 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 192 000 000 kWh .Mikronésie, Federativní státy exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok.

Klíčová slova: zdarma, energetika, k vytisknutí, ekonomika, prapor, hlavní město, vlaječka, jaderná energetika, tapeta, Afrika, k tisku, Státní symboly, vexilologie, den nezávislosti, ikona na web, hlavní města, png, státy, prapory, Přehled státních praporů, zástavy, doprava a telekomunikace, vlajka, měna, Oceánie, vodní elektrárny, rozměry, Všechny země světa, k vytištění, zdravotnictví

Jsme rádi, že se zajímáte o státní vlajky, o symboly zemí světa (prapory, vlaječky). Tato všeobecná znalost se vám může hodit nejen při cestách do ciziny nebo o dovolené v zahraničí, ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Všechny vlajky je též možné zdarma uložit v různých rozlišeních vhodných pro dokumenty (Word, Excel, Powerpoint), jako favicon na webové stránky atd. Html zdrojový kód vložený na vaše internetové stránky zobrazí vlaječku bez nutnosti stahování a nahrávání obrázku. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít informace ve Wikipedii, kde by měly být aktuální údaje.