Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Marshallovy ostrovy | Oceánie | Vlajka Marshallových ostrovů | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka Marshallových ostrovů státu Marshallovy ostrovy - Oceánie

Vlajka Marshallových ostrovů

Vlajka Marshallových ostrovů | Obrázek státní vlajky státu (země) Marshallovy ostrovy
Flag of Marshall Islands | Flagge der Marshall-Inseln | Bandera de las Islas Marshall

Potěší nás, pokud budete Vlajka Marshallových ostrovů sdílet s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x46

Vlajka Marshallových ostrovů

Ikona 32x17

Vlajka Marshallových ostrovůInformace o zemi Marshallovy ostrovy

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Marshallovy ostrovy (anglicky Marshall Islands) leží v místě/kontinentě Oceánie. Marshallovy ostrovy má rozlohu 181 km2 a 68 480 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 10 m.n.m. a jmenuje se bezejmenné místo on Likiep. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Tichý oceán. Státním zřízením je republika a dnem nezávislosti je 21. říjen 1986. Hlavním městem je Majuro. Marshallovy ostrovy má mezinárodní zkratku RM.

Marshallovy ostrovy - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 133 500 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 2 500 $. HDP roste tempem -0.30 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 12.90 % ročně. Marshallovy ostrovy má 14 680 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 68 480 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 36.00 %. Marshallovy ostrovy vydává 2.50 % HDP na zdravotnictví .Celková výše zahraničního dluhu činí 87 000 000 USD.

Marshallovy ostrovy - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Marshallovy ostrovy má 68 480 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 1.87 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 28.14. Každá matka má průměrně 3.37 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 22.93 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 72.03 let. Úmrtnost je 4.31 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Marshallovy ostrovy - doprava a telekomunikace

Marshallovy ostrovy má 2 028 km silnic a 15 letišť. Je zde registrováno 1 593 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Marshallovy ostrovy je 3 800. Počet aktivních pevných telefonních linek je 4 400. Marshallovy ostrovy má 2 200 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 3 internetových přípojek. Marshallovy ostrovy má přiřazenu doménu prvního řádu .mh.

Marshallovy ostrovy - energetika

.

Jsme rádi, že se zajímáte o státní vlajky, vlaječky, prapory, zástavy a obrázky státních symbolů zemí. Tyto znalosti se můžou hodit při cestách do ciziny, při dovolené, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Vlajky je možné zdarma stáhnout v různých rozlišeních pro použití v dokumentech, jako favicon apod. Zdrojový html kód umístěný na blogu nebo jiném webu zobrazí zdarma vlajku bez nutnosti stahovat obrázek. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat informace v projektu Wikipedia.cz, kde by měly být aktuální údaje.