Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Marshallovy ostrovy | Oceánie | Vlajka Marshallových ostrovů | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka Marshallových ostrovů státu Marshallovy ostrovy - Oceánie

Vlajka Marshallových ostrovů

Vlajka Marshallových ostrovů | Obrázek státní vlajky státu (země) Marshallovy ostrovy
Flag of Marshall Islands | Flagge der Marshall-Inseln | Bandera de las Islas Marshall

Zaujala vás uvedená Vlajka Marshallových ostrovů? Potom se podělte se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x46

Vlajka Marshallových ostrovů

Ikona 32x17

Vlajka Marshallových ostrovůInformace o zemi Marshallovy ostrovy

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Marshallovy ostrovy (anglicky Marshall Islands) leží v místě/kontinentě Oceánie. Marshallovy ostrovy má rozlohu 181 km2 a 68 480 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 10 m.n.m. a jmenuje se bezejmenné místo on Likiep. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Tichý oceán. Státním zřízením je republika a dnem nezávislosti je 21. říjen 1986. Hlavním městem je Majuro. Marshallovy ostrovy má mezinárodní zkratku RM.

Marshallovy ostrovy - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 133 500 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 2 500 $. HDP roste tempem -0.30 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 12.90 % ročně. Marshallovy ostrovy má 14 680 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 68 480 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 36.00 %. Marshallovy ostrovy vydává 2.50 % HDP na zdravotnictví .Celková výše zahraničního dluhu činí 87 000 000 USD.

Marshallovy ostrovy - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Marshallovy ostrovy má 68 480 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 1.87 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 28.14. Každá matka má průměrně 3.37 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 22.93 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 72.03 let. Úmrtnost je 4.31 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Marshallovy ostrovy - doprava a telekomunikace

Marshallovy ostrovy má 2 028 km silnic a 15 letišť. Je zde registrováno 1 593 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Marshallovy ostrovy je 3 800. Počet aktivních pevných telefonních linek je 4 400. Marshallovy ostrovy má 2 200 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 3 internetových přípojek. Marshallovy ostrovy má přiřazenu doménu prvního řádu .mh.

Marshallovy ostrovy - energetika

.

Klíčová slova: vlaječky, HDP, přehled, Státní symboly, svg, kontinet, prapor, obrázky vlaječek, zdarma, ekonomika, tapeta, Seznam státních vlajek, seznam, vodní elektrárny, ikona na web, obnovitelné zdroje, Marshallovy ostrovy, Státní vlajka, vlaječky, prapory, k vytištění, veřejný dluh, vexilologie, počet obyvatel, ke stažení, národ, obrázek, věk dožití, Oceánie, železnice, prapory, země světa

Těší nás váš zájem o státní vlajky, prapory, státní symboly a vlaječky zemí světa. Jedná se o znalosti, které se vám můžou hodit při cestování do ciziny, při zahraniční dovolené, ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Všechny vyobrazené vlajky je možné zadarmo stáhnout a uložit v rozlišeních vhodných do článků, letáků, knih nebo pro použití na webových stránkách. Html zdrojový kód vložený na vaše internetové stránky zobrazí vlaječku bez nutnosti stahování a nahrávání obrázku. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se také najít informace na stránkách Wikipedie, kde by měly být aktuální údaje.