Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Francouzská Polynésie | Oceánie | Vlajka Francouzské Polynésie | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka Francouzské Polynésie státu Francouzská Polynésie - Oceánie

Vlajka Francouzské Polynésie

Vlajka Francouzské Polynésie | Obrázek státní vlajky státu (země) Francouzská Polynésie
Flag of French Polynesia | Flagge von Französisch-Polynesien | Bandera de Polinesia Francesa

Líbí se vám Vlajka Francouzské Polynésie? Pak se podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x59

Vlajka Francouzské Polynésie

Ikona 32x21

Vlajka Francouzské PolynésieInformace o zemi Francouzská Polynésie

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Francouzská Polynésie (anglicky French Polynesia) leží v místě/kontinentě Oceánie. Francouzská Polynésie má rozlohu 4 167 km2 a 274 512 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 2 241 m.n.m. a jmenuje se Mont Orohena. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Tichý oceán. Hlavním městem je Papeete. Francouzská Polynésie má mezinárodní zkratku FP.

Francouzská Polynésie - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 4 718 000 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 18 000 $. HDP roste tempem 2.70 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 1.10 % ročně. Francouzská Polynésie má 116 000 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 274 512 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 11.70 %.

Francouzská Polynésie - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Francouzská Polynésie má 274 512 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 1.02 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 15.92. Každá matka má průměrně 2.00 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 4.88 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 76.39 let. Úmrtnost je 4.76 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Francouzská Polynésie - doprava a telekomunikace

Francouzská Polynésie má 2 590 km silnic a 53 letišť. Je zde registrováno 12 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Francouzská Polynésie je 222 800. Počet aktivních pevných telefonních linek je 55 000. Francouzská Polynésie má 120 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 37 360 internetových přípojek. Francouzská Polynésie má přiřazenu doménu prvního řádu .pf.

Francouzská Polynésie - energetika

Francouzská Polynésie ročně spotřebuje 674 300 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 725 000 000 kWh v elektrárnách o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 140 000 kW. Francouzská Polynésie exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok Energetický mix výroby elektrické energie je následující: fosilní paliva: 66.4 %, jaderná energie: 0 %, obnovitelné zdroje: 0.0 %, vodní elektrárny: 33.6 %.

Klíčová slova: vlaječky, fosilní paliva, rozměry, Seznam státních vlajek, použití, obnovitelné zdroje, Oceánie, kontinet, zdarma, Přehled státních praporů, tapeta, kanály, zástavy, Světové země, Francouzská Polynésie, porodnost, prapor, Státní symboly, Oceánie, hlavní město, prapory, Obrázky vlaječky zemí, vlajka, silnice, ikona na web, země světa, vlaječka, velikost populace, praporky, Státní vlajky všech států

Jsme potěšeni, vaším zájmem o státní vlajky, vlaječky, prapory, zástavy a obrázky státních symbolů zemí. Jedná se o znalosti, které se vám můžou hodit při cestování do ciziny, při zahraniční dovolené, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Všechny obrázky vlajek je možné zadarmo uložit v několika různých rozlišeních vhodných jak pro dokumenty (Excel, Word, Powerpoint, Libre Office), tak jako favicon na webové stránky atd. Uvedené html kódů lze malé vlaječky vložit přímo na vaše webové stránky nebo blog. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste najít informace v projektu Wikipedia, kde by měly být aktuální údaje.