Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Cookovy ostrovy | Oceánie | Vlajka Cookových ostrovů | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka Cookových ostrovů státu Cookovy ostrovy - Oceánie

Vlajka Cookových ostrovů

Vlajka Cookových ostrovů | Obrázek státní vlajky státu (země) Cookovy ostrovy
Flag of Cook Islands | Flagge von Cook Islands | Bandera de las Islas Cook,

Webovou stránku s Vlajka Cookových ostrovů můžete sdílet se známými na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x44

Vlajka Cookových ostrovů

Ikona 32x16

Vlajka Cookových ostrovůInformace o zemi Cookovy ostrovy

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Cookovy ostrovy (anglicky Cook Islands) leží v místě/kontinentě Oceánie. Cookovy ostrovy má rozlohu 236 km2 a 10 777 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 652 m.n.m. a jmenuje se Te Manga. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Tichý oceán. Hlavním městem je Avarua. Cookovy ostrovy má mezinárodní zkratku CW.

Cookovy ostrovy - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 183 200 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 9 100 $. HDP roste tempem 0.10 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 2.10 % ročně. Cookovy ostrovy má 6 820 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 10 777 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 13.10 %. Cookovy ostrovy vydává 4.40 % HDP na zdravotnictví .Celková výše zahraničního dluhu činí 141 000 000 USD.

Cookovy ostrovy - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Cookovy ostrovy má 10 777 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši -3.14 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 15.22. Každá matka má průměrně 2.35 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 15.30 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 74.92 let. Úmrtnost je 7.61 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Cookovy ostrovy - doprava a telekomunikace

Cookovy ostrovy má 320 km silnic a 11 letišť. Je zde registrováno 35 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Cookovy ostrovy je 7 800. Počet aktivních pevných telefonních linek je 7 200. Cookovy ostrovy má 6 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 3 565 internetových přípojek. Cookovy ostrovy má přiřazenu doménu prvního řádu .ck.

Cookovy ostrovy - energetika

Cookovy ostrovy ročně spotřebuje 28 950 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 31 130 000 kWh v elektrárnách o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 8 090 kW. Cookovy ostrovy exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok Energetický mix výroby elektrické energie je následující: fosilní paliva: 98.9 %, jaderná energie: 0 %, obnovitelné zdroje: 1.1 %, vodní elektrárny: 0.0 %.

Klíčová slova: prapory, informace, rozměry, Státní prapory zemí, k vytisknutí, železnice, použití, doména, svg, kanály, zástavy, průplavy, Oceánie, země světa, obrázky, rozloha, na web, mezinárodní kód, k tisku, import, k vytištění, fosilní paliva, praporky, Světové země, Cookovy ostrovy, den nezávislosti, prapor, Národní prapor, obrázek, hrubý domácí produkt

Těší nás váš zájem o státní vlajky, o symboly zemí světa (prapory, vlaječky). Tato všeobecná znalost se vám může hodit nejen při cestách do ciziny nebo o dovolené v zahraničí, ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Všechny vyobrazené vlajky je možné zadarmo stáhnout a uložit v rozlišeních vhodných do článků, letáků, knih nebo pro použití na webových stránkách. Html kódy u ikonek jsou určeny k vložení na vaše www stránky (např. na blog), kde zobrazí vlajku bez potřeby stahování a nahrávání obrázku na webový server. Uvedené informace jsou bez záruky, mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat informace na webovkách projektu Wikipedia, kde by měly být aktuální údaje.