Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Oceánie. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Oceánie

Oceánie - státní vlajky zemí a symboly států

Do Oceánie zařazujeme jeden kontinent a mnoho větších či menších ostrovů. Kategorie Oceánie obsahuje seznam zemí (a a jejich vlajek) ležících v Tichém oceánu. Neznámější z nich je australská vlajka a vlajka Nového Zélandu.

Oceánie nemá zcela přesnou definici. Většinou je tímto názvem označováno území v Tichém oceánu mezi obratníky a na východ od Asie. Do Oceánie se řadí oblast Melanésie, Mikronésie a Polynésie. Z hlediska správního členění se jedná o nezávislé státy a závislá území. Společně s Austrálií tvoří Oceánie samostatný kontinent. Patří do ní cca 40000 ostrovů a je to nejmenší a nejméně zalidněná část kontinentu. Převládá zde zemědělství, rybolov, těžba nerostů a pomalu roste turistický ruch.

  • 1

Federativní státy Mikronésie zahrnují cca 600 ostrovů patřících ke čtyřem státům. Všechny státy mají mezi sebou vazby kulturní i ekonomické, stále se řídí tradicemi širších rodin a panuje zde klanový systém. Státy jsou značně izolované od zbytku světa, protože plocha jejich pevniny je velmi malá, ovšem plocha oceánu, ve kterém jsou roztroušeny, je pětinásobně větší než například plocha Francie. Státní vlajka je modrá jako oceán, s obrázkem čtyř hvězd symbolizujících státy.

Šalomounovy ostrovy tvoří řetězec ostrovů sopečného původu a atoly a menší ostrůvky nedaleko Papuy – Nové Guineje. Obyvatelstvo je zde velice různorodé, proto zde vznikají neustálé střety. Obyvatelstvo je z velké části negramotné, Šalomounovy ostrovy patří k nejchudším státům. Ostrovy jsou rozděleny do pěti hlavních skupin, proto na státní vlajce zastupuje každou skupinu jedna hvězda. Další barvy vlajky – modrá, zelená a žlutá – jsou symbolem slunce, země a oceánu.

322 korálových a sopečných ostrovů v Tichém oceánu tvoří stát Fidži. Země patří k nejrozvinutějším v Oceánii, jsou zde ložiska zlata, stříbra a měděné rudy. Až do 19. století zde byl pěstován kanibalizmus. Na státní vlajce Fidži je zmenšená britská vlajka, erb Fidži s hlavními místními plodinami a modrá barva jako symbol oceánu.

Klíčová slova: Oceánie, porodnost, Oceánie, průplavy, praporky, Všechny země světa, wallpaper, internetové domény, přehled, nejvyšší bod, seznam, Státní prapory zemí, zástavy, HDP, obrázek, kojenecká úmrtnost, ke stažení, doména, vexilologie, mezinárodní kód, png, Světové země