Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Jižní Asie. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Jižní Asie

Jižní Asie - státní vlajky zemí a symboly států

V této části naleznete státní vlajky států Jižní Asie. Území Jižní Asie není přesně definováno. Z tohoto důvodu zde možná najdete země, které byste do této části kontinentu nezařadili a naopak, země, které byste očekávali tu nejsou.

Jižní Asie je součástí největšího a nejlidnatějšího světadílu Asie. Z geografického hlediska je tvořena poloostrovem Přední Indie a ostrovy Srí Lanka, Maledivy a Čagoskými ostrovy. Leží jižně od nejvyššího pohoří světa a patří k největším a nejlidnatějším regionům Asie. Do oblasti se řadí státy Nepál, Bután, Srí Lanka, Maledivy, Pákistán, Indie a Bangladéš. Tato součást Asie je zajímavá různorodostí státních uspořádání a druhy náboženství – hinduizmus, buddhizmus a islám.

  • 1

Indie je největší zemí jižní Asie a sedmou největší zemí světa. Jedná se o stát s bohatými kulturními tradicemi, dvěma úředními a 17 uznávanými jazyky, více druhy náboženství a propracovaným kastovním systémem. Znakem nezávislosti země je i indická vlajka s obrázkem Kola zákona ve svém středu. Toto kolo na státní vlajce představuje slunce s loučemi. Hlavním městem Indie je Dillí. Součástí Indie je nejvyšší pohoří světa, Himaláje. Zde pramení i většina indických řek včetně té nejznámější, posvátné řeky Gangy.

Pákistán je dalším velkým státem jižní Asie. I v této zemi se hovoří mnoha jazyky a převládají zde různé druhy islámu. Vlajka Pákistánu je tvořena zeleným polem, obrázky bílého půlměsíce a bíle pěticípé hvězdy patří k významným symbolům islámu. Hlavním městem je Islamábád. Většina obyvatel pracuje v zemědělství, textilním, těžebním a výrobním odvětví průmyslu a službách, přesto Pákistán patří k nejchudším státům.

Nejvyšší hora světa Mont Everest se nachází v Nepálu, který žije z turistického ruchu. Zdrojem příjmů země je především turistika. Státní vlajka je výjimečná, především tvarově. Je složena ze dvou trojúhelníků s modrým lemem s bílými obrázky slunce a měsíce.

Klíčová slova: na web, jaderná energetika, prapor, země světa, vlaječka, veřejný dluh, vlajka, kojenecká úmrtnost, ke stažení, Všechny země světa, zástavy, internetové domény, vexilologie, kontinet, rozměry, Státy, prapory, národ, obrázek, Seznam státních vlajek, Jižní Asie, národní