Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Jižní Asie. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Jižní Asie

Jižní Asie - státní vlajky zemí a symboly států

V této části naleznete státní vlajky států Jižní Asie. Území Jižní Asie není přesně definováno. Z tohoto důvodu zde možná najdete země, které byste do této části kontinentu nezařadili a naopak, země, které byste očekávali tu nejsou.

Jižní Asie je součástí největšího a nejlidnatějšího světadílu Asie. Z geografického hlediska je tvořena poloostrovem Přední Indie a ostrovy Srí Lanka, Maledivy a Čagoskými ostrovy. Leží jižně od nejvyššího pohoří světa a patří k největším a nejlidnatějším regionům Asie. Do oblasti se řadí státy Nepál, Bután, Srí Lanka, Maledivy, Pákistán, Indie a Bangladéš. Tato součást Asie je zajímavá různorodostí státních uspořádání a druhy náboženství – hinduizmus, buddhizmus a islám.

  • 1

Indie je největší zemí jižní Asie a sedmou největší zemí světa. Jedná se o stát s bohatými kulturními tradicemi, dvěma úředními a 17 uznávanými jazyky, více druhy náboženství a propracovaným kastovním systémem. Znakem nezávislosti země je i indická vlajka s obrázkem Kola zákona ve svém středu. Toto kolo na státní vlajce představuje slunce s loučemi. Hlavním městem Indie je Dillí. Součástí Indie je nejvyšší pohoří světa, Himaláje. Zde pramení i většina indických řek včetně té nejznámější, posvátné řeky Gangy.

Pákistán je dalším velkým státem jižní Asie. I v této zemi se hovoří mnoha jazyky a převládají zde různé druhy islámu. Vlajka Pákistánu je tvořena zeleným polem, obrázky bílého půlměsíce a bíle pěticípé hvězdy patří k významným symbolům islámu. Hlavním městem je Islamábád. Většina obyvatel pracuje v zemědělství, textilním, těžebním a výrobním odvětví průmyslu a službách, přesto Pákistán patří k nejchudším státům.

Nejvyšší hora světa Mont Everest se nachází v Nepálu, který žije z turistického ruchu. Zdrojem příjmů země je především turistika. Státní vlajka je výjimečná, především tvarově. Je složena ze dvou trojúhelníků s modrým lemem s bílými obrázky slunce a měsíce.

Klíčová slova: na web, jaderná energetika, k vytištění, Státní vlajka, vlaječky, prapory, použití, Obrázky vlaječky zemí, zástavy, Státní vlajky všech států, Jižní Asie, měna, zdarma, kontinet, wallpaper, fosilní paliva, prapory, nejvyšší bod, k vytisknutí, vodní elektrárny, Jižní Asie, Všechny země světa, k tisku, nejnižší bod