Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Jižní Amerika. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Jižní Amerika

Jižní Amerika - státní vlajky zemí a symboly států

Nacházíte se v seznamu jihoamerických států a jejich vlajek. Nejvýznamnější země Jižní Ameriky jsou Brazílie, Argentina, Venezuela a Chile. Jak vypadá jejich vlajka, kolik mají obyvatel nebo jak je na tom jejich ekonomika se dozvíte po kliknutí na vybraný stát.

Jižní Amerika je součástí amerického kontinentu. Rozkládá se na severní i jižní polokouli, v Patagonii se nachází nejjižnější kout světa. Od Severní Ameriky je oddělena Panamskou šíjí. Na území Jižní Ameriky lze nalézt pozůstatky starých indiánských kultur, pouště, deštné pralesy i horské masivy And, nejdelšího pohoří na Zemi. Do Jižní Ameriky se řadí 12 států a tři závislá území. Významnou řekou je Amazonka, která má 10 000 přítoků a je nejvodnatější a pravděpodobně i nejdelší řekou světa.

  • 1

Argentina s hlavním městem Buenos Aires je přitažlivá svými přírodními krásami i čilým městským životem. Je to mnohonárodnostní stát, který byl od objevení Ameriky postupně osídlován. Žije zde také mnoho chráněných druhů zvířat jako např. velryby, tučňáci, delfíni a tuleni. Státní vlajka je složena vodorovných pruhů, na okrajích se nacházejí pruhy v modré barvě, prostřední pruh je bílý a byl do něj přidán obrázek Slunce jako symbolu Inků.

Peru je označováno jako stát s historií opředenou tajemstvím. Země je nazývána Zemí Inků a nabízí nespočet památek z tohoto slavného období - Machu Picchu, jezero Titicaca, obrazce v poušti Nazca, města Cuzco nebo Arequipu. V Peru dodnes žijí v deštných pralesích divoké kmeny bez zásahu civilizace a v podmínkách jako před tisíci let. Hlavním městem Peru je Lima. Státní vlajka má tři vertikální pruhy, prostřední bílý je symbolem práva a spravedlnosti, červené pruhy připomínají krev prolitou v boji za svobodu.

Chile je nejdelší zemí světa ve směru poledníku. K Chile patří také početné ostrovy, například známý Velikonoční ostrov s chodícími sochami nebo Ohňová země. Země se vyznačuje rozmanitými klimatickými zónami a příslušností ke třem kontinentům. Státní vlajka je složena z bílého a červeného vodorovného pruhu, na okraji bílého pruhu je modrý čtverec s bílou hvězdou. Ta je symbolem svobody, barvy pak mají připomínat sníh, krev, oblohu a oceán.

Klíčová slova: rozměry, silnice, přehled, mezinárodní kód, vlaječky, zdravotnictví, použití, elektrická energie, praporky, kanály, svg, Národní prapor, k vytištění, počet obyvatel, prapory, ekonomika, k vytisknutí, vodní elektrárny, wallpaper, datum vzniku, vlaječka, železnice