Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu San Marino | Evropa | Vlajka San Marina | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka San Marina státu San Marino - Evropa

Vlajka San Marina

Vlajka San Marina | Obrázek státní vlajky státu (země) San Marino
Flag of San Marino | Flagge von San Marino | Bandera de San Marino

Sdílejte tuto vlajku - Vlajka San Marina s vašimi známými a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x66

Vlajka San Marina

Ikona 32x24

Vlajka San MarinaInformace o zemi San Marino

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země San Marino (anglicky San Marino) leží v místě/kontinentě Evropa. San Marino má rozlohu 61 km2 a 32 140 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 755 m.n.m. a jmenuje se Monte Titano. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 55 m.n.m. a jmenuje se Torrente Ausa. Státním zřízením je republika a dnem nezávislosti je 3. září 301. Hlavním městem je San Marino. San Marino má mezinárodní zkratku SM.

San Marino - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 1 136 000 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 36 200 $. HDP roste tempem 0.80 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 3.10 % ročně. San Marino má 22 050 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 32 140 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 5.50 %. San Marino vydává 7.10 % HDP na zdravotnictví .

San Marino - demografie

Jak již bylo napsáno výše, San Marino má 32 140 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 0.98 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 8.90. Každá matka má průměrně 1.48 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 4.65 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 83.07 let. Úmrtnost je 8.06 lidí na 1000 obyvatel za rok.

San Marino - doprava a telekomunikace

San Marino má 292 km silnic.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi San Marino je 35 500. Počet aktivních pevných telefonních linek je 18 700. San Marino má 17 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 11 097 internetových přípojek. San Marino má přiřazenu doménu prvního řádu .sm.

San Marino - energetika

.

Klíčová slova: na web, nejnižší bod, přehled, kojenecká úmrtnost, png, export, k vytisknutí, Obrázky vlaječky zemí, svg, letiště, k tisku, demografie, vlaječky, import, vexilologie, Státy, seznam, Národní prapor, obrázky, počet obyvatel, rozměry, Státní symboly, ke stažení, rozloha, San Marino, Státní prapory zemí, zdarma, silnice, Evropa, fosilní paliva

Těší nás váš zájem o státní vlajky, státní symboly zemí a jejich prapory, vlaječky. Tato znalost se bude hodit nejen při dovolené a cestování do vzdálených zemí, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Obrázky vlajek jsou k dispozici zadarma ke stáhnutí v řadě rozlišení pro využití v dokumentech nebo prezentacích. Malé ikony lze využít jako tzv. favicon na webové stránky apod. Html zdrojové kódy umožnují vložit vlajku bez stahování přímo na vaše internetové stránky či blog. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že údaje nemohou být často aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace v populární Wikipedii, kde by měly být aktuální údaje.