Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Monako | Evropa | Monacká vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Monacká vlajka státu Monako - Evropa

Monacká vlajka

Monacká vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Monako
Flag of Monaco | Flagge von Monaco | Bandera de Mónaco

Tuto vlajku (Monacká vlajka) můžete sdílet s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x70

Monacká vlajka

Ikona 32x26

Monacká vlajkaInformace o zemi Monako

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Monako (anglicky Monaco) leží v místě/kontinentě Evropa. Monako má rozlohu 2 km2 a 30 510 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 140 m.n.m. a jmenuje se Mont Agel. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Středozemní moře. Státním zřízením je konstituční monarchie.Hlavním městem je Monako. Monako má mezinárodní zkratku MN.

Monako - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 5 470 000 000 $. HDP roste tempem 2.50 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 1.50 % ročně. Monako má 49 300 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 30 510 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 0.00 %. Monako vydává 4.70 % HDP na zdravotnictví .

Monako - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Monako má 30 510 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši -0.07 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 6.85. Každá matka má průměrně 1.51 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 1.80 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 89.68 let. Úmrtnost je 8.52 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Monako - doprava a telekomunikace

Monako má 77 km silnic. Je zde registrováno 64 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Monako je 30 400. Počet aktivních pevných telefonních linek je 34 200. Monako má 23 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 25 674 internetových přípojek. Monako má přiřazenu doménu prvního řádu .mc.

Monako - energetika

.

Klíčová slova: prapory, jaderná energetika, wallpaper, veřejný dluh, k tisku, informace, praporky, počet obyvatel, použití, vodní elektrárny, svg, den nezávislosti, vlaječky, železnice, ikona na web, Země světa, vlaječka, porodnost, zdarma, Státní vlajka, vlaječky, prapory, zástavy, Všechny země světa, k vytištění, nejnižší bod, obrázky, kontinet, k vytisknutí, nejvyšší bod, png, energetika

Jsme rádi, že se zajímáte o státní vlajky, státní symboly zemí a jejich prapory, vlaječky. Tato znalost se bude hodit nejen při dovolené a cestování do vzdálených zemí, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Vlajky je možné zdarma stáhnout v různých rozlišeních pro použití v dokumentech, jako favicon apod. Html zdrojový kód vložený na vaše internetové stránky zobrazí vlaječku bez nutnosti stahování a nahrávání obrázku. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace na české Wikipedii, kde by měly být aktuální údaje.