Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Monako | Evropa | Monacká vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Monacká vlajka státu Monako - Evropa

Monacká vlajka

Monacká vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Monako
Flag of Monaco | Flagge von Monaco | Bandera de Mónaco

Budeme rádi, pokud budete sdílet Monacká vlajka s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x70

Monacká vlajka

Ikona 32x26

Monacká vlajkaInformace o zemi Monako

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Monako (anglicky Monaco) leží v místě/kontinentě Evropa. Monako má rozlohu 2 km2 a 30 510 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 140 m.n.m. a jmenuje se Mont Agel. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Středozemní moře. Státním zřízením je konstituční monarchie.Hlavním městem je Monako. Monako má mezinárodní zkratku MN.

Monako - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 5 470 000 000 $. HDP roste tempem 2.50 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 1.50 % ročně. Monako má 49 300 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 30 510 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 0.00 %. Monako vydává 4.70 % HDP na zdravotnictví .

Monako - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Monako má 30 510 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši -0.07 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 6.85. Každá matka má průměrně 1.51 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 1.80 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 89.68 let. Úmrtnost je 8.52 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Monako - doprava a telekomunikace

Monako má 77 km silnic. Je zde registrováno 64 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Monako je 30 400. Počet aktivních pevných telefonních linek je 34 200. Monako má 23 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 25 674 internetových přípojek. Monako má přiřazenu doménu prvního řádu .mc.

Monako - energetika

.

Jsme potěšeni, vaším zájmem o státní vlajky, o symboly zemí světa (prapory, vlaječky). Tato všeobecná znalost se vám může hodit nejen při cestách do ciziny nebo o dovolené v zahraničí, ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Vlaječky jsou k dispozici zdarma ke stažení v různých rozlišeních pro využití v dokumentech, malé ikonky lze použít jako favicon na stránky apod. Zdrojový html kód umístěný na blogu nebo jiném webu zobrazí zdarma vlajku bez nutnosti stahovat obrázek. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít informace v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde by měly být aktuální údaje.