Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Lichtenštejnsko | Evropa | Lichtenštejnská vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Lichtenštejnská vlajka státu Lichtenštejnsko - Evropa

Lichtenštejnská vlajka

Lichtenštejnská vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Lichtenštejnsko
Flag of Liechtenstein | Flagge von Liechtenstein | Bandera de Liechtenstein

Sdílejte tuto vlajku - Lichtenštejnská vlajka s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x53

Lichtenštejnská vlajka

Ikona 32x19

Lichtenštejnská vlajkaInformace o zemi Lichtenštejnsko

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Lichtenštejnsko (anglicky Liechtenstein) leží v místě/kontinentě Evropa. Lichtenštejnsko má rozlohu 160 km2 a 36 713 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 2 599 m.n.m. a jmenuje se Vorder-Grauspitz. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 430 m.n.m. a jmenuje se Ruggeller Riet. Státním zřízením je konstituční monarchie a dnem nezávislosti je 23. leden 1719. Hlavním městem je Vaduz. Lichtenštejnsko má mezinárodní zkratku LS.

Lichtenštejnsko - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 5 003 000 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 143 900 $. HDP roste tempem -0.50 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 0.30 % ročně. Lichtenštejnsko má 34 334 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 36 713 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 2.80 %. Celková výše zahraničního dluhu činí 0 USD.

Lichtenštejnsko - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Lichtenštejnsko má 36 713 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 0.80 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 10.76. Každá matka má průměrně 1.69 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 4.39 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 81.50 let. Úmrtnost je 6.78 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Lichtenštejnsko - doprava a telekomunikace

Lichtenštejnsko má 380 km silnic, 9 km železničních tratí. Celková délka vodních cest (splavné řeky, průplavy, kanály, apod.) činí 28 km.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Lichtenštejnsko je 37 000. Počet aktivních pevných telefonních linek je 19 600. Lichtenštejnsko má 23 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 9 969 internetových přípojek. Lichtenštejnsko má přiřazenu doménu prvního řádu .li.

Lichtenštejnsko - energetika

.

Klíčová slova: prapor, průplavy, Lichtenštejnsko, Světové země, vlajka, energetika, wallpaper, nejnižší bod, obrázek, věk dožití, vlaječka, import, ke stažení, Národní prapor, ikona na web, národ, Evropa, den nezávislosti, zástavy, ekonomika, k vytisknutí, Všechny země světa, na web, informace, rozměry, fosilní paliva, obrázky, demografie, Evropa, Státy světa

Jsme potěšeni, vaším zájmem o státní vlajky, státní symboly zemí a jejich prapory, vlaječky. Tato všeobecná znalost se vám může hodit nejen při cestách do ciziny nebo o dovolené v zahraničí, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Všechny obrázky vlajek je možné zadarmo uložit v několika různých rozlišeních vhodných jak pro dokumenty (Excel, Word, Powerpoint, Libre Office), tak jako favicon na webové stránky atd. Uvedené html kódů lze malé vlaječky vložit přímo na vaše webové stránky nebo blog. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít informace v populární Wikipedii, kde by měly být aktuální údaje.