Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Lichtenštejnsko | Evropa | Lichtenštejnská vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Lichtenštejnská vlajka státu Lichtenštejnsko - Evropa

Lichtenštejnská vlajka

Lichtenštejnská vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Lichtenštejnsko
Flag of Liechtenstein | Flagge von Liechtenstein | Bandera de Liechtenstein

Budeme rádi, pokud budete sdílet Lichtenštejnská vlajka s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x53

Lichtenštejnská vlajka

Ikona 32x19

Lichtenštejnská vlajkaInformace o zemi Lichtenštejnsko

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Lichtenštejnsko (anglicky Liechtenstein) leží v místě/kontinentě Evropa. Lichtenštejnsko má rozlohu 160 km2 a 36 713 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 2 599 m.n.m. a jmenuje se Vorder-Grauspitz. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 430 m.n.m. a jmenuje se Ruggeller Riet. Státním zřízením je konstituční monarchie a dnem nezávislosti je 23. leden 1719. Hlavním městem je Vaduz. Lichtenštejnsko má mezinárodní zkratku LS.

Lichtenštejnsko - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 5 003 000 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 143 900 $. HDP roste tempem -0.50 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 0.30 % ročně. Lichtenštejnsko má 34 334 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 36 713 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 2.80 %. Celková výše zahraničního dluhu činí 0 USD.

Lichtenštejnsko - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Lichtenštejnsko má 36 713 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 0.80 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 10.76. Každá matka má průměrně 1.69 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 4.39 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 81.50 let. Úmrtnost je 6.78 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Lichtenštejnsko - doprava a telekomunikace

Lichtenštejnsko má 380 km silnic, 9 km železničních tratí. Celková délka vodních cest (splavné řeky, průplavy, kanály, apod.) činí 28 km.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Lichtenštejnsko je 37 000. Počet aktivních pevných telefonních linek je 19 600. Lichtenštejnsko má 23 000 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 9 969 internetových přípojek. Lichtenštejnsko má přiřazenu doménu prvního řádu .li.

Lichtenštejnsko - energetika

.

Klíčová slova: wallpaper, zdravotnictví, ikona na web, měna, Evropa, porodnost, Lichtenštejnsko, nejvyšší bod, tapeta, národ, zástavy, Země světa, zdarma, internetové domény, vexilologie, demografie, Evropa, Státní vlajky všech států, Lichtenštejnsko, HDP, k tisku, ekonomika, praporky, datum vzniku, prapory, Státní symboly, k vytisknutí, přístavy, seznam, Seznam státních vlajek

Jsme rádi, že se zajímáte o státní vlajky, o symboly zemí světa (prapory, vlaječky). Jejich znalost se vám bude hodit nejen při cestování (dovolené), ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Všechny vlajky je též možné zdarma uložit v různých rozlišeních vhodných pro dokumenty (Word, Excel, Powerpoint), jako favicon na webové stránky atd. Html kódy u ikonek jsou určeny k vložení na vaše www stránky (např. na blog), kde zobrazí vlajku bez potřeby stahování a nahrávání obrázku na webový server. Uvedené informace jsou bez záruky, mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít informace v projektu Wikipedie, kde by měly být aktuální údaje.