Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Gibraltar | Evropa | Gibraltarská vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Gibraltarská vlajka státu Gibraltar - Evropa

Gibraltarská vlajka

Gibraltarská vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Gibraltar
Flag of Gibraltar | Flagge von Gibraltar | Bandera de Gibraltar

Líbí se vám Gibraltarská vlajka? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x44

Gibraltarská vlajka

Ikona 32x16

Gibraltarská vlajkaInformace o zemi Gibraltar

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Gibraltar (anglicky Gibraltar) leží v místě/kontinentě Evropa. Gibraltar má rozlohu 7 km2 a 29 034 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 426 m.n.m. a jmenuje se Rock of Gibraltar. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Středozemní moře. Hlavním městem je Gibraltar. Gibraltar má mezinárodní zkratku GI.

Gibraltar - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 1 275 000 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 43 000 $. HDP roste tempem 6.00 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 2.80 % ročně. Gibraltar má 12 690 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 29 034 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 3.00 %. Veřejný dluh země je ve výši 7.50 % HDP.

Gibraltar - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Gibraltar má 29 034 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 0.27 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 14.22. Každá matka má průměrně 1.94 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 6.55 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 78.83 let. Úmrtnost je 8.27 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Gibraltar - doprava a telekomunikace

Gibraltar má 29 km silnic a 1 letišť. Je zde registrováno 267 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Gibraltar je 32 500. Počet aktivních pevných telefonních linek je 24 000. Gibraltar má 20 200 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 3 445 internetových přípojek. Gibraltar má přiřazenu doménu prvního řádu .gi.

Gibraltar - energetika

Gibraltar ročně spotřebuje 152 500 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 164 000 000 kWh v elektrárnách o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 36 000 kW. Gibraltar exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok Energetický mix výroby elektrické energie je následující: fosilní paliva: 100 %, jaderná energie: 0 %, obnovitelné zdroje: 0.0 %, vodní elektrárny: 0.0 %.

Klíčová slova: vexilologie, kojenecká úmrtnost, prapory, kontinet, k vytisknutí, doména, zdarma, vodní elektrárny, zástavy, den nezávislosti, svg, státní zřízení, Gibraltar, Státy, Evropa, velikost populace, rozměry, přístavy, seznam, Národní prapor, použití, Státy světa, přehled, Státní vlajka, vlaječky, prapory, vlajka, letiště, praporky, nejnižší bod, ke stažení, měna

Jsme potěšeni, vaším zájmem o státní vlajky, vlaječky, prapory, zástavy a obrázky státních symbolů zemí. Jedná se o znalosti, které se vám můžou hodit při cestování do ciziny, při zahraniční dovolené, ale i při studiu zeměpisu nebo při sledování filmů a seriálů. Všechny obrázky vlajek je možné zadarmo uložit v několika různých rozlišeních vhodných jak pro dokumenty (Excel, Word, Powerpoint, Libre Office), tak jako favicon na webové stránky atd. Zdrojové html kódy vlaječek lze umístit na blog nebo jiné internetové stránky. Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace v internetové encyklopedii Wikipedia, kde by měly být aktuální údaje.