Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Gibraltar | Evropa | Gibraltarská vlajka | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Gibraltarská vlajka státu Gibraltar - Evropa

Gibraltarská vlajka

Gibraltarská vlajka | Obrázek státní vlajky státu (země) Gibraltar
Flag of Gibraltar | Flagge von Gibraltar | Bandera de Gibraltar

Zaujala vás uvedená Gibraltarská vlajka? Potom se podělte s přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x44

Gibraltarská vlajka

Ikona 32x16

Gibraltarská vlajkaInformace o zemi Gibraltar

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Gibraltar (anglicky Gibraltar) leží v místě/kontinentě Evropa. Gibraltar má rozlohu 7 km2 a 29 034 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 426 m.n.m. a jmenuje se Rock of Gibraltar. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Středozemní moře. Hlavním městem je Gibraltar. Gibraltar má mezinárodní zkratku GI.

Gibraltar - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 1 275 000 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 43 000 $. HDP roste tempem 6.00 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 2.80 % ročně. Gibraltar má 12 690 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 29 034 lidí). Nezaměstnanost je ve výši 3.00 %. Veřejný dluh země je ve výši 7.50 % HDP.

Gibraltar - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Gibraltar má 29 034 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 0.27 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 14.22. Každá matka má průměrně 1.94 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 6.55 .Průměrný předpokládaný věk dožití činí 78.83 let. Úmrtnost je 8.27 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Gibraltar - doprava a telekomunikace

Gibraltar má 29 km silnic a 1 letišť. Je zde registrováno 267 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Gibraltar je 32 500. Počet aktivních pevných telefonních linek je 24 000. Gibraltar má 20 200 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 3 445 internetových přípojek. Gibraltar má přiřazenu doménu prvního řádu .gi.

Gibraltar - energetika

Gibraltar ročně spotřebuje 152 500 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 164 000 000 kWh v elektrárnách o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 36 000 kW. Gibraltar exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok Energetický mix výroby elektrické energie je následující: fosilní paliva: 100 %, jaderná energie: 0 %, obnovitelné zdroje: 0.0 %, vodní elektrárny: 0.0 %.

Klíčová slova: Gibraltar, porodnost, tapeta, Státy světa, na web, doprava a telekomunikace, obrázky, kojenecká úmrtnost, obrázek, demografie, vexilologie, hlavní města, vlajka, průplavy, použití, Afrika, svg, obrázky vlaječek, zdarma, Státní prapory zemí, ikona na web, mezinárodní kód, Evropa, Obrázky vlaječky zemí, prapory, Státní vlajky všech států, prapor, vodní elektrárny, zástavy, hrubý domácí produkt

Jsme rádi, že se zajímáte o státní vlajky, prapory, státní symboly a vlaječky zemí světa. Tato všeobecná znalost se vám může hodit nejen při cestách do ciziny nebo o dovolené v zahraničí, ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Všechny vlajky je též možné zdarma uložit v různých rozlišeních vhodných pro dokumenty (Word, Excel, Powerpoint), jako favicon na webové stránky atd. Uvedené html kódů lze malé vlaječky vložit přímo na vaše webové stránky nebo blog. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, naše možnosti updatů jsou omezené. Pokuste se také najít informace na stránkách Wikipedie, kde by měly být aktuální údaje.