Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Evropa. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Evropa

Evropa - státní vlajky zemí a symboly států

Na této stránce se nachází seznam vlajek evropských států. Většina z uvedených zemí je zároveň členem Evropské unie - jsou zde proto uvedeny všechny vlajky států EU.

Evropa je druhý nejmenší světadíl, ale také druhý nejzalidněnější a nejčlenitější. Skládá se ze 46 nezávislých států, ve kterých se hovoří 218 jazyky. Část zemí je členy Evropské unie. Jejím cílem je ekonomická i politická shoda těchto zemí. Evropská unie má i svou vlajku. Ta je tvořena modrým pozadím, na kterém je obrázek kruhu ze zlatých hvězd. Evropa patří do tří podnebních a sedmi vegetačních pásem a je jedním z hospodářsky nejvyspělejších společenství zemí.

Spojené království Velké Británie a Severního Irska se skládá z Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Hlavním městem je Londýn. Ekonomika země je sedmá nejsilnější na světě, má druhé nejvyšší výdaje na obranu. Jako první stát opouští Evropskou unii. Státní vlajka Spojeného království je nazývána Union Jack a má modré pozadí. Jsou na ní spojeny obrázky křížů symbolizujících jednotlivé země.

Francie, oficiálně Francouzská republika, je jednou ze dvou stále existujících koloniálních velmocí. Jejím hlavním městem je Paříž s proslulou Eiffelovou věží, Louvrem a mnoha dalšími pozoruhodnostmi. Francie patří k nejnavštěvovanějším zemím světa, cestovatelé obdivují především nádherné scenérie, francouzskou kuchyni, víno a nekomplikovaný životní styl. Podobně jednoduchá je i francouzská státní vlajka, jedná se o trikolóru ze tří svislých pruhů modré, červené a bílé barvy bez dalších obrázků.

Spolková republika Německo se skládá z 16 spolkových zemí. Má jednu z největších populací imigrantů na světě a nejvyšší ekonomiku v Evropě. Vlajka Německa nese tradiční barvy černou, červenou a zlatou ve třech vodorovných pruzích. Na služební státní vlajce je navíc upravený znak státu, spolková orlice.

Klíčová slova: ke stažení, export, png, národní, na web, národ, praporky, Národní prapor, wallpaper, datum vzniku, obrázky, kanály, Evropa, import, zdarma, kontinet, ikona na web, Státní symboly, Evropa, vodní elektrárny, vlaječka, doprava a telekomunikace