Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Blízký východ. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Blízký východ

Blízký východ - státní vlajky zemí a symboly států

Kategorie Blízký východ obsahuje vlajky blízkovýchodních zemí. Mezi nejvýznamnější země tohoto regionu patří Izrael, Saúdská Arábie, Írán a Turecko. Kromě vlajek jednotlivých blízkovýchodních zemí se můžete dozvědět i mnoho údajů týkající se počtu a složení obyvatelstva nebo ekonomiky daných zemí.

Blízký východ je pojmenování pro země v oblasti kolem východu Středomoří. Jedná se o místo, kde se spojují tři kontinenty, zrodily se prastaré civilizace a vznikala zde nejrozšířenější monoteistická náboženství – křesťanství, islám a judaismu. Oblast Blízkého východu tvoří 16 států. Na celém území stále vládne mezinárodní napětí, jeho příčinou je střet náboženství a islámský radikalismus, který neustále ohrožuje světový mír. V řadě zemí islám výrazně ovlivňuje rodinný i společenský život. Ekonomicky silné jsou státy v oblasti Perského zálivu díky bohatým zásobám ropy.

  • 1

Víte, že velkou část území blízkého východu tvoří pouště?

Írán, oficiálním názvem Íránská islámská republika, dříve Persie, je jednou z 20 největších zemí světa podle rozlohy a počtu obyvatel. Írán je vlastníkem více než 10% světových zásob ropy. Hlavním městem státu je Teherán. Státní vlajka Íránu je tvořena vodorovnými pruhy v zelené, bílé a červené barvě. Obrázek uprostřed má být červeným tulipánem, každá z jeho pěti částí zpodobňuje pilíř islámu. Hranice mezi pruhy je lemována nápisy „Bůh je velký„ v kúfském písmu.

Izrael, zdroj blízkovýchodních konfliktů

Izrael je jediným židovským státem světa. V roce 1948 vyhlásila země nezávislost a rozšířila hranice nad rámec dohod. To způsobilo konflikt mezi Izraelem a arabskými sousedy. Válečný stav a násilí trvají stále. Izrael prohlásil za své hlavní město Jeruzalém, část okolních států uznává jako hlavní město Tel – Aviv. Na státní vlajce ihned upoutá pozornost obrázek modré šesticípé hvězdy, nazývané Davidova hvězda nebo Šalamounova pečeť. Bílá a modrá barva pruhů vlajky symbolizují oblohu a čistotu.

Kuvajt je státním uspořádáním monarchie. Pouštní stát leží u Perského zálivu a patří k největším producentům ropy. Na státní vlajce Kuvajtu jsou tři pruhy – červený, bílý a zelený. Na části přiléhající k žerdi je černý lichoběžník jako symbol písku na bojišti.

Klíčová slova: Blízký východ, země světa, k vytištění, velikost populace, přehled, Seznam státních vlajek, wallpaper, demografie, ikona na web, den nezávislosti, na web, kanály, vexilologie, Přehled státních praporů, vlajka, věk dožití, prapory, obnovitelné zdroje, tapeta, kontinet, zástavy, Státy světa