Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Blízký východ. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Blízký východ

Blízký východ - státní vlajky zemí a symboly států

Kategorie Blízký východ obsahuje vlajky blízkovýchodních zemí. Mezi nejvýznamnější země tohoto regionu patří Izrael, Saúdská Arábie, Írán a Turecko. Kromě vlajek jednotlivých blízkovýchodních zemí se můžete dozvědět i mnoho údajů týkající se počtu a složení obyvatelstva nebo ekonomiky daných zemí.

Blízký východ je pojmenování pro země v oblasti kolem východu Středomoří. Jedná se o místo, kde se spojují tři kontinenty, zrodily se prastaré civilizace a vznikala zde nejrozšířenější monoteistická náboženství – křesťanství, islám a judaismu. Oblast Blízkého východu tvoří 16 států. Na celém území stále vládne mezinárodní napětí, jeho příčinou je střet náboženství a islámský radikalismus, který neustále ohrožuje světový mír. V řadě zemí islám výrazně ovlivňuje rodinný i společenský život. Ekonomicky silné jsou státy v oblasti Perského zálivu díky bohatým zásobám ropy.

  • 1

Víte, že velkou část území blízkého východu tvoří pouště?

Írán, oficiálním názvem Íránská islámská republika, dříve Persie, je jednou z 20 největších zemí světa podle rozlohy a počtu obyvatel. Írán je vlastníkem více než 10% světových zásob ropy. Hlavním městem státu je Teherán. Státní vlajka Íránu je tvořena vodorovnými pruhy v zelené, bílé a červené barvě. Obrázek uprostřed má být červeným tulipánem, každá z jeho pěti částí zpodobňuje pilíř islámu. Hranice mezi pruhy je lemována nápisy „Bůh je velký„ v kúfském písmu.

Izrael, zdroj blízkovýchodních konfliktů

Izrael je jediným židovským státem světa. V roce 1948 vyhlásila země nezávislost a rozšířila hranice nad rámec dohod. To způsobilo konflikt mezi Izraelem a arabskými sousedy. Válečný stav a násilí trvají stále. Izrael prohlásil za své hlavní město Jeruzalém, část okolních států uznává jako hlavní město Tel – Aviv. Na státní vlajce ihned upoutá pozornost obrázek modré šesticípé hvězdy, nazývané Davidova hvězda nebo Šalamounova pečeť. Bílá a modrá barva pruhů vlajky symbolizují oblohu a čistotu.

Kuvajt je státním uspořádáním monarchie. Pouštní stát leží u Perského zálivu a patří k největším producentům ropy. Na státní vlajce Kuvajtu jsou tři pruhy – červený, bílý a zelený. Na části přiléhající k žerdi je černý lichoběžník jako symbol písku na bojišti.

Klíčová slova: vlajka, hlavní město, na web, jaderná energetika, Blízký východ, Seznam státních vlajek, prapory, doprava a telekomunikace, rozměry, export, přehled, energetika, svg, hlavní města, použití, zdravotnictví, obrázky, import, vexilologie, nejnižší bod, Blízký východ, silnice