Státní vlajky států světa
Státní vlajka státu Svatý Tomáš a Princův ostrov | Afrika | Vlajka Svatého Tomáše | obrázky, prapory, vlaječky, symboly zemí

Státní Vlajka Svatého Tomáše státu Svatý Tomáš a Princův ostrov - Afrika

Vlajka Svatého Tomáše

Vlajka Svatého Tomáše | Obrázek státní vlajky státu (země) Svatý Tomáš a Princův ostrov
Flag of Sao Tome and Principe | Flagge von Sao Tome und Principe | Bandera de Santo Tomé y Príncipe

Zaujala vás uvedená Vlajka Svatého Tomáše? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Obrázek vlaječky země ke stažení v rozlišeníchIkona 88x44

Vlajka Svatého Tomáše

Ikona 32x16

Vlajka Svatého TomášeInformace o zemi Svatý Tomáš a Princův ostrov

Uvedené informace pochází z publikace CIA The World Factbook.

Země Svatý Tomáš a Princův ostrov (anglicky Sao Tome and Principe) leží v místě/kontinentě Afrika. Svatý Tomáš a Princův ostrov má rozlohu 964 km2 a 183 176 obyvatel. Nejvýše položené místo má výšku 2 024 m.n.m. a jmenuje se Pico de Sao Tome. Nejníže položené místo se nachází v úrovni 0 m.n.m. a jmenuje se Atlantský oceán. Státním zřízením je republika a dnem nezávislosti je 12.červenec 1975. Hlavním městem je Sao Tome. Svatý Tomáš a Princův ostrov má mezinárodní zkratku TP.

Svatý Tomáš a Princův ostrov - ekonomika

Celkový hrubý domácí produkt (HDP) činí 383 900 000 $. Celkový hrubý domácí produkt na obyvatele přepočtený přes paritu kupní síly je 2 300 $. HDP roste tempem 4.90 % ročně. Inflace (index spotřebitelských cen) je ve výši 12.40 % ročně. Svatý Tomáš a Princův ostrov má 52 490 práceschopných obyvatel (z celkového počtu 183 176 lidí). Svatý Tomáš a Princův ostrov vydává 7.10 % HDP na zdravotnictví .Veřejný dluh země je ve výši 84.70 % HDP. Celková výše zahraničního dluhu činí 266 000 000 USD.

Svatý Tomáš a Princův ostrov - demografie

Jak již bylo napsáno výše, Svatý Tomáš a Princův ostrov má 183 176 obyvatel. Přírůstek populace je ve výši 2.00 % za rok. Počet narozených dětí na 1000 obyvatel za rok je 37.02. Každá matka má průměrně 4.94 dětí. Výše kojenecké úmrtnosti je 51.83 a úmrtnost matek 70.00 zemřelých na 100 000 porodů. Průměrný předpokládaný věk dožití činí 63.49 let. Úmrtnost je 7.93 lidí na 1000 obyvatel za rok.

Svatý Tomáš a Princův ostrov - doprava a telekomunikace

Svatý Tomáš a Princův ostrov má 320 km silnic a 2 letišť. Je zde registrováno 3 lodí.

Počet aktivních mobilních telefonů (sim karet) v zemi Svatý Tomáš a Princův ostrov je 115 000. Počet aktivních pevných telefonních linek je 8 000. Svatý Tomáš a Princův ostrov má 26 700 uživatelů internetu, kteří mají k dispozici 1 646 internetových přípojek. Svatý Tomáš a Princův ostrov má přiřazenu doménu prvního řádu .st.

Svatý Tomáš a Princův ostrov - energetika

Svatý Tomáš a Princův ostrov ročně spotřebuje 29 760 000 kWh elektrické energie. Roční produkce elektřiny je 32 000 000 kWh v elektrárnách o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 14 000 kW. Svatý Tomáš a Princův ostrov exportuje 0 kWh a importuje 0 kWh elektrické energie za rok Energetický mix výroby elektrické energie je následující: fosilní paliva: 57.1 %, jaderná energie: 0 %, obnovitelné zdroje: 0.0 %, vodní elektrárny: 42.9 %.

Klíčová slova: ikona na web, Státy, zdarma, Seznam státních vlajek, obrázky, kanály, png, Státy světa, praporky, energetika, seznam, veřejný dluh, Afrika, doprava a telekomunikace, Svatý Tomáš a Princův ostrov, HDP, zástavy, obnovitelné zdroje, k vytisknutí, Světové země, k tisku, měna, vexilologie, letiště, tapeta, Státní vlajky všech států, přehled, fosilní paliva, Svatý Tomáš a Princův ostrov, hlavní město

Jsme potěšeni, vaším zájmem o státní vlajky, prapory, státní symboly a vlaječky zemí světa. Tato všeobecná znalost se vám může hodit nejen při cestách do ciziny nebo o dovolené v zahraničí, ale i při zeměpisu, čtení knih, sledování seriálů nebo filmů. Vlaječky jsou k dispozici zdarma ke stažení v různých rozlišeních pro využití v dokumentech, malé ikonky lze použít jako favicon na stránky apod. Html kódy u ikonek jsou určeny k vložení na vaše www stránky (např. na blog), kde zobrazí vlajku bez potřeby stahování a nahrávání obrázku na webový server. Uvedené informace jsou bez záruky, mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Pochopte prosím, že údaje nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace na stránkách Wikipedie, kde by měly být aktuální údaje.