Státní vlajky států světa
Obrázky státních vlajek států Afrika. Informace, vlaječky, prapory, symboly zemí Afrika

Afrika - státní vlajky zemí a symboly států

V této kategorii jsou uvedeny vlajky států Afriky neboli vlajky afrických států a zemí.

Afrika je třetím největším a současně nejchudším kontinentem. Zabírá více než 20% zemské souše. Velkou část jejího povrchu tvoří pouště. Poslední vědecké výzkumy označily Afriku za nejstarší obydlenou oblast na Zemi a místo zrodu prvních předků člověka. Na jejím území existuje 55 států, jejichž obyvatelé hovoří více než tisícem jazyků. Nejrozšířenějším náboženstvím je křesťanství a islám, část obyvatel vyznává tradiční domorodá náboženství.

Alžírsko je největší africká země. Většinu státu zabírá poušť Sahara. Ekonomiku Alžírska tvoří především těžba ropy, zemního plynu, rtuti a dalších surovin. Čtvrtina obyvatel pracuje v zemědělství. Skoro polovina Alžířanů je negramotná. Státní vlajka je zelenobílá, barvy symbolizují islám a čistotu. Na hranici mezi barevnými pruhy je umístěn obrázek červeného půlměsíce s pěticípou hvězdou, které opět připomínají islám a červená barva boj proti nadvládě Francouzů.

Afrika je kolébkou lidstva

Etiopie je zemí, kde byly nalezeny nejstarší pozůstatky předka člověka. Jedná se o jeden z nejchudších států světa se zaostalým zemědělstvím a nerozvinutým průmyslem. Země je nejstarším suverénním africkým státem. Ozbrojené síly patří k nejsilnějším v Africe, vláda však musí neustále bojovat s různými osvobozeneckými hnutími. Státní vlajka se zeleným, žlutým a červeným pruhem nemá jednotný výklad. Obrázek žlutého pentagramu v modrém kruhu je národním symbolem rovnosti.

Keňa je zemí turistiky, rezervací a národních parků. Na jejím území leží část největšího jezera v Africe, Viktoriina jezera. Stát patří k bohatším zemím Afriky. Keňská státní vlajka se skládá ze čtyř barev - černé, červené, zelené a bílé – a ve středu vlajky je zobrazen masajský válečný štít.

Klíčová slova: vlajka, hlavní města, ke stažení, den nezávislosti, k tisku, internetové domény, seznam, měna, obrázek, země světa, svg, kontinet, k vytištění, Státy světa, k vytisknutí, kojenecká úmrtnost, zdarma, zdravotnictví, prapor, veřejný dluh, ikona na web, Afrika